STEM Analitik  Mərkəzi gənc tədqiqatçıları beynəlxalq münasibətlər, beynəlxalq hüquq, diplomatiya, geosiyasət, iqtisadiyyat,  tarix və etnoqrafiyanın müasir problemlərini öyrənməyə dəvət edir. STEM postsovet ölkələrində daxili və xarici siyasət üzrə aktual prosesləri öyrənən müstəqil beyin mərkəzidir.
Əgər siz yuxarıda qeyd olunan sahələr üzrə tədqiqatlarla məşğul olursunuzsa və qısa və tutarlı hesabatlar hazırlaya bilirsinizsə, o zaman sizinlə əməkdaşlıq etməkdən məmnun olarıq.
Prioritetlər:
- Tədqiqat mövzuları xarici siyasət, iqtisadiyyat, postsovet məkanında münaqişələr, tarix, etnoqrafiya və s. məsələləri əhatə edir.
Beynəlxalq münasibətlər, konfliktologiya, beynəlxalq iqtisadiyyat, tarix, etnoqrafiya və s. sahələr üzrə biliklər ali təhsilli gənclər tələb olunur.  (Beynəlxalq münasibətlər və politologiya sahəsində humanitar universitetlərin namizədlərinə üstünlük veriləcək).
Namizədlər üçün tələblər:
- Aktual mövzularda analitik məqalə və şərhlər yazmaq və beynəlxalq problemlərə dair fikirləri aydın ifadə etmək bacarığı.
- Azərbaycan və rus dillərini bilmək. (Digər xarici dilləri bilmək arzuolunandır).
Digər məsələlərlə yanaşı, mərkəzin layihələrində fəal iştirak etmək, seminarlar, konfranslar təşkil etmək və digər elmi fəaliyyətlərdə iştirak etmək tələb olunur.
Aşağıdakı sənədlər “Karyera” qeyd  edilməklə mərkəzin info@stem-lab.az elektron ünvanına göndərilməlidir:
- Azərbaycan və ya rus dillərində elmi maraq dairəsini göstərən namizədin ətraflı tərcümeyi-halı;
- Şöbə müdirinin/akademik rəhbər/rəhbər müavini/mentorun tövsiyəsi;
- Mövcud nəşrlərin siyahısı, o cümlədən onlardan birinin elektron versiyası (və ya nəşrin internetdə linki)

The STEM Analytical Center invites researchers studying contemporary issues of international relations, history and ethnography. STEM is an independent analytical center in the field of foreign policy, international law, geopolitical situation, geoeconomy, diplomacy, history and ethnography in the post-Soviet countries.
If you are engaged in research in the above-mentioned areas and know how to prepare short and consistent reports, then we will be glad to cooperate with you.
You will have interesting work in a creative team together with experienced international specialists and young goal-oriented colleagues.
Priorities:
- Research topics include foreign policy, economics, conflicts in the post-Soviet space, history, ethnography, etc.
Knowledge in the field of international relations, conflictology, international economics, history, ethnography, etc. Higher education (preference will be given to candidates from humanitarian universities in the field of international relations and political science).
Requirements for candidates:
- Ability to write analytical articles and commentaries on current topics and clearly express thoughts on international issues.
- Knowledge of Azerbaijani and Russian languages. (Knowledge of other foreign languages is welcome).
In addition, it is required to actively participate in the center's projects, organize seminars, conferences and participate in other scientific activities.
The following documents must be sent to the center's e-mail address info@stem-lab.az with the subject line "Career":
- A detailed resume of the candidate in Azerbaijani or Russian indicating the area of scientific interests;
- A recommendation from the head of the department/scientific supervisor/manager/deputy manager/mentor;
- A list of available publications, including an electronic version of one of them (or a valid link if the article is posted on the Internet).