Azərbaycan işğal dövründən etibarən qüvvədə olan Ermənistana yük tranzitinə qoyulmuş bütün məhdudiyyətləri tamamilə ləğv edib.
Prezident İlham Əliyev bunu Qazaxıstan prezidenti Kasım-Jomart Tokayev ilə birgə mətbuata bəyanatında bildirib.
“Qeyd etmək istəyirəm ki, Azərbaycan işğal dövründən bəri mövcud olan Ermənistana yük tranziti ilə bağlı bütün məhdudiyyətləri aradan qaldırıb. İlk belə tranzit yük isə Qazaxıstan buğdasının Ermənistana göndərilməsi olub. Düşünürəm ki, bu, Azərbaycan ilə Ermənistan arasında sülhün artıq təkcə kağız üzərində deyil, praktikada da mövcud olmasının bariz göstəricisidir”, — dövlət başçısı vurğulayıb.

Азербайджан полностью отменил ограничения на транзит грузов в Армению, действовавшие с периода оккупации.
Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев в ходе совместного заявления для прессы с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым.
«Также должен сказать, что Азербайджан снял все ограничения на транзит грузов в Армению, которые существовали с момента оккупации. Первым таким транзитным грузом стала партия казахстанского зерна в Армению. Думаю, что это является наглядным примером того, что мир между Азербайджаном и Арменией существует уже не только на бумаге, но и на практике», — подчеркнул глава государства.