STEM direktoru Orxan Yolçuyev noyabrın 12-13-də Asiyada Qarşılıqlı Fəaliyyət və Etimad Tədbirləri üzrə Müşavirənin (AQEM) Gənclər Şurasının 8-ci iclasında iştirak edib. O. Yolçuyev iclasin AQEM ölkələrinin könüllü hərəkatı liderlərinin panelində çıxış edib. STEM direktoru Azərbaycanda könüllü  hərəkatının yaranması tarixindən, Azərbaycanın bu sahədə əldə etdiyi geniş təcrübədən, ümumiyyətlə könüllülüyün "yumşaq güc" kimi geosiyasi proseslərdə rolundan danışıb. O, gənclərin ünvanladıqları sualları cavablandırıb. Spikerlər aktual problemlərin həlli üçün müxtəlif praktik təkliflər və yeni yanaşmalar təqdim ediblər. İki gün keçirilən Asiyada Qarşılıqlı Fəaliyyət və Etimad Tədbirləri üzrə Müşavirənin (AQEM) Gənclər Şurasının 8-ci iclası çərçivəsində Gənclər Şurasının yekun sənədi qəbul olunub.
Konfransda eyni zamanda  “Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri fəaliyyətdə” mövzusuna həsr olunmuş təlim sessiyaları təşkil olunub. Sessiyalar zamanı iştirakçılar Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin reallaşdırılmasında gənclərin rolunu müzakirə edib, həmçinin bu istiqamətdə həyata keçirilə biləcək təşəbbüslər və innovativ yanaşmalar barədə fikir mübadiləsi aparıblar. İclasda 19 ölkədən 110 iştirakçı yer alıb.
Proqramın yekun mərhələsində iştirakçılar Şuşa şəhərinə səfər ediblər, Qarabağın mədəni irsi ilə tanış olublar.

Директор STEM Орхан Йолчуев принял участие в 8-м заседании Молодежного совета Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА), которое состоялось 12–13 ноября. О. Йолчуев выступил на панели лидеров волонтерского движения стран организации. Директор STEM рассказал об истории становления волонтерского движения в Азербайджане, о богатом опыте, накопленном Азербайджаном в этой сфере, и о роли волонтерства в геополитических процессах как «мягкой силы». Он ответил на вопросы молодежи. Спикеры представили различные практические предложения и новые подходы к решению актуальных проблем. В ходе конференции, которая проходила два дня был принят итоговый документ Молодежного советаСовещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА). В рамках конференции также были организованы тренинги на тему «Цели устойчивого развития в действии». В ходе сессий участники обсудили роль молодёжи в реализации Целей устойчивого развития, а также обменялись мнениями об инициативах и инновационных подходах, которые могут быть реализованы в этом направлении. На конференции приняли участие 110 участников из 19 стран.
В завершение программы участники посетили город Шуша и ознакомились с культурным наследием Карабаха.